Salı, Nisan 25, 2006

Vapurların rehalibitesi (!)

"Vapurlarımız rehabilite ediliyor...
İDO Şehirhatlarında çalışan tüm vapurların rehabilitesini gerçekleştirdi. Şehit Sami Akbulut gemisi yeniden inşa ediliyor."

İDO'nun sitesinden gidilen ve yeni vapurların seçimi için oy verilen 'Şirket-i Hayriye' sitesinden...

Vapurların rehabiletesi (!).
Sevsinler.

Oy vermeyi unutmayın !

2 Comments:

Blogger Şahin Tekgündüz said...

Çıkardığı kurum dergisinin adı "Sea Life", puan kazandıran özel kartının adı "Sea&Miles" olan bir kurumdan doğru Türkçe mi bekleyeceğiz? Kaldı ki "rehabilitasyon" da dilimize ite kaka sokulmuş yabancı sözcüklerden biri. "Rehabilite"lerle, "konsantre"lerle, "organize"lerle, "revize"lerle, "motive"lerle dilimiz zenginleşmiyor mu birilerine göre...

25 Nisan, 2006 14:48  
Blogger Tansu M. Gülaydın said...

Vapurlar rehabilitasyona alındıysa mutlaka problemleri vardır. Şöyle:


Dr: Eveeet, burada bir araya geldik, çünkü içimizdeki bazı vapur arkadaşların problemleri var, onları konuşacağız. Evet, buyrun vapur kardeşim.

Birinci Vapur:
Valla abi, benim problemim şu. Bana kaptan dayanmıyo abi. Şöyle ki; kaptan diyo bana, şuraya yanaşacaz, buraya yanaşacaz, benim baca atıyo tabi, hop kaptanın kafasını lumboza sokuveriyorum, sevgiler doktor abim.

İkinci Vapur:
Ben galiba şizofrenim doktor bey. Kimi zaman kendimi filika gibi hissediyorum. Bazen sanki büyük şilep gibiyim. Filika gibiyken sus pus hanımın kucağına kıvrılıyorum. Şilep gibiyken evde iskele miskele, plazma tv hepsini kırıp atıyorum. Geçen gün oğlanı, döve döve denizcilik okuluna yazdırdım. Yani şilep gibiydim o sıra. Sonra filika gibiyken çocuğun kaydını sildirdim okuldan. Evde istikrar kalmadı be doktorum.

Üçüncü Vapur:
Bende panik atak var doktor bey. Ne zaman yanımda küçük bir tekne görsem, fırlıyorum, atağa geçiyorum. Atıyorum kızları güverteye, sürat teknesine bağlıyorum olayı. Yakışmıyor tabi bizim cüssemize...

Dördüncü Vapur:
Ben de saltanat kayıklarına taktım burnu abi. Bize binmek için küçücük jetondan sakınan halk, saltanat kayıklarına onca parayı bayılmıyor mu, ona tav oluyorum.

Beşinci Vapur:
Ben alkoliğim doktor. Kıç tarafımdan çıkan köpükleri bira sanıyorum. Dönüp içiyorum. Tutamıyorum kendimi. Sırf bu yüzden iki gün iskeleden uzaklaştırma cezası aldım abi. Devlet memuruyuz tabi. Para kesilince bütçe bozuluyo.

Bu böyle sürer gider...

25 Nisan, 2006 15:11  

Yorum Gönder

<< Home