Cuma, Ocak 09, 2009

Bu çalışma ne işe yarıyor?Hepimiz çok üzülüyoruz, kahroluyoruz. Hiçbirimiz savaşın tek bir iyi yanından söz edemeyiz. Ancak söyler misiniz, vuran yahudi vurulan müslüman olmasa yine böyle hissetmez miydik? Nedir bu din referansı?

Ayrıca madem vurana dinini referans göstererek vurma diyorsun, neden bu mesajı Şişli'deki billboardlara asıyorsun? Vuranlar orada mı yaşıyor? Özetle ne gibi bir etki yaratması bekleniyor? Anlamadım!!!

1 Comments:

Blogger Serdar Seren said...

Çok önemli bir noktaya değinmişsiniz Vahide...
Herkes gibi biz de İsrail'in bu orantısız güç kullanımından rahatsızız. Ancak bu örnekteki türden yaklaşımlar, kaş yapayım derken göz çıkaran cinsten. Olaya "Yahudi" bazında yaklaşılırsa ırkçı; "musevi" bazında yaklaşılırsa dinci bir görüntü oluşur. Oysa ideali, bu kavramlardan sıyrılıp "İsrail Devleti"ni eleştirmek (ya da desteklemek) tir. Yani kökenlerini değil; devlet politikalarını...
Ha tabii ki bunun için İsrail Devleti'nin de atması gereken önemli adımlar var. Salt milliyet ve din algılarından kurtulup; "devlet-insan" merkezli bir yapıyı tesis etmeleri gerekiyor.

12 Ocak, 2009 16:39  

Yorum Gönder

<< Home